Jde o materiál z černého uhlí ponechaný v přirozeném stavu, rozemletý a přesetý, s nesmírně vysokou tvrdostí a odolností vůči oděru. Přírodní antracit je do značné míry chemicky neutrální.
Vlastnosti zrn lze popsat následujícím způsobem:
HYDRO–ANTRACIT N se používá ke všem obecným filtračním použitím. Antracit černého uhlí nevykazuje s ohledem na svůj inertní charakter žádné specifické vlastnosti.
Tento materiál se získává z hnědého uhlí, které bylo vystaveno tepelnému zpracování. Ve srovnání s HYDRO–ANTRACITEM N vykazuje nižší tvrdost a o něco menší odolnost vůči oděru.
Vlastnosti zrn lze popsat následujícím způsobem:
HYDRO–ANTRACIT H se používá ke všem obecným filtračním použitím. Pomocí úvodního opracování materiál získává adsorpční vlastnosti, které lze odhadnout na úroveň kol. 25% aktivnosti aktivního uhlí.
Díky tomu materiál vede k odstranění ozónu a redukci obsahu vázaného chlóru a dokonce odstranění THM. Proto se preferuje použití HYDRO–ANTRACITU H k čištění vody v bazénech a na plovárnách.
Pórovitá a popraskaná struktura zrna zajišťuje dobré podmínky pro tvorbu „biologické membrány“. To vysvětluje obzvláštní vhodnost pórovitého materiálu pro biologicky a katalyticky probíhající filtrační procesy, jako je např. filtrace splašků a jejich úprava, odstraňování železa a manganu.
Tento materiál je speciální uhlí vystavené tepelnému zpracování.
Vlastnosti zrn lze popsat následujícím způsobem:
S ohledem na vysokou pórovitost se tento materiál hodí k odstraňování ozónu.
HYDRO–ANTRACIT P se vyznačuje nejvyšším stupněm čistoty ze všech materiálů na vícevrstvá podloží a je chemicky neutrální také při vysokých teplotách. Tento materiál neuvolňuje kyselinu křemičitou, a proto se hodí k filtrování kondenzátu.